1

Daha önce gittiğim zamanlarda benim için alışveriş, değişik tatlar ve huzur anlamına gelen Paris, bu sefer ilk iş seyahatimi gerçekleştirdiğim yer oldu. 2013/14 Sonbahar- Kış trendlerini daha yakından görmek için ve bir dahaki sene stand açma düşüncem olduğundan Who’s Next fuarını ziyaret etmek için Paris’e gittim.

3 gece 4 gün kaldığım Paris’te kar yağışına denk gelmemiz bizim için üşütücü olsa da güzel bir şanstı.

Ayakkabı-Versace ; Manto- Gülnur Güneş ; Kemer-Gülnur Güneş ; Çanta-Dior

 

Otele yerleştikten sonra ilk olarak bütün büyük markaları bir arada bulabileceğiniz Paris’in en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Galeries Lafayette ilk durağımızdı.

fotojnğraf

Galeries Lafayette ‘deki Cachemire mağazasındaki tüm trikolar renklerine göre dizilmişti. Her renk kaşmirin olduğu bu mağazada istediğiniz renkte trikoyu bulabilmeniz mümkün.

IMG_4296

Galeries Lafayette’in en üst katına çıktığınızda bütün Paris’i kuşbakışı görebilirsiniz. Fotoğraf çekmek için ideal bir yer. 🙂

IMG_4334

Paris’in meşhur macaronları..:) Akşam yemeğini Café de Paris’ nin tüm dünyada duyulmasına sebep olan ve kapısında kuyruğun hiç eksik olmadığı meşhur Le relais de l’Entrecôte ‘da yedikten sonra kahve içmek için durak noktamız Ladurée oldu. Çok güzel ve hoş gözüken bir vitrin yapmışlardı.

fotoğyraf

2. gün sabah erkenden kalkıp kahvaltımızı yaptıktan sonra ilk durağımız moda kütüphaneleri çok zengin olan Paris’in kitapçıları oldu.

Ceket-Zara ; Şapka-Bcm ; Gömlek-Gülnur Güneş ; Çizme-Steve Madden ; Çanta-Dolce & Gabbana ; Eldiven-Forever New

 

IMG_4279

Moda kütüphanelerini gezmek benim için her zaman çok keyifli olmuştur. Küçük bir çocuk için oyuncaklar ne ifade ediyorsa benim içinde bu kütüphaneler onu ifade ediyor.

IMG_4283

Pierre Hermé benim en sevdiğim macaroncu olmasının yanı sıra alışveriş yaparken dinlenme noktam oldu..:)

fotoğraf+.. (6)

Sex and the City’nin sezon finalinde Carrie’nin Paris’e geldiği bölümlerde, sevgilisinin eski karısıyla yemek yediği Le Kong restorant… Biz gittiğimizde akşam yemeğine hazırlanıyorlardı o yüzden masalar boştu…

IMG_4472

Akşam yemeği için Paris’in meşhur restorantlarından olan ve gecenin ilerleyen saatlerinde bara dönüşen Budhha Bar’ a gittik.

IMG_4469

Ceket-Gülnur Güneş

IMG_4467

Su servisini Diane Von Furstenberg’ün Evian için ‘Water is life, Water is love’ yazıları ile giydirdiği limited edition olan şişelerle yaptılar. Daha önce, Jean Paul Gaultier, Christian Dior, Paul Smith, Christian Lacroix gibi erkek tasarımcılar Evian için şişe tasarlamışlardı ancak Evian  ilk defa bir bayan tasarımcıyla böyle bir çalışma gerçekleştirdi. Bence çok güzel bir çalışma olmuş.

7

Manto-Network ; Çizme-Steve Madden ; Eldiven-Gülnur Güneş ; Çanta-Balenciaga ; Ceket-Gülnur Güneş

 

IMG_4521

Vee 3. gün..:) Heyecanla beklediğim fuarın başladığı gün 🙂

fotoğraf+.. (7)

Bu kadar güzel gözüken cupcake’ler aslında birer parfüm şişesi:)

IMG_4579

Tatlı seven bir insansanız, çikolata ve cupcake’lerin görüntüsüyle kendinizi bu standın önünde bulmanız mümkün. Bu sevimli parfümlerin görüntüsü çok hoşuma gitti, hepsi çok tatlıydı 🙂

fotoğraf+.. (3)

Fuarda kıyafet ve aksesuarın yanısıra kuaför ve masaj standları da vardı.  Tanıtım amaçlı ücretsiz masaj yapılan stand, fuarı gezerken yorulan insanların keyif aldığı dinlenme noktasıydı 🙂

IMG_4492

Fuarda en çok beğendiğim gece kıyafetlerden biri olan bu krem rengi elbisenin üzerinde Valentino’nun esintilerini rahatlıkla görmek mümkün..

fotoğraf+.. (5)

Fuarda çok ilginç standlar görmek de mümkündü. Bunlardan biri tasarımcı Elisa Cavaletti ‘ydi. Yarattığı tasarımların konseptine uygun olarak giyinmiş ve makyaj yapmıştı.

IMG_4551

Elisa Cavaletti’nin standında asılı olan elbise torbalarındaki Believe in Miracles sloganı hoşuma giden detaylardan biri oldu.

IMG_4592

Defileden çekebildiğim tek görüntü defilenin provaları oldu. Fotoğraf makinamın yanımda olmaması ve telefonumun şarjının bitmesi benim için tatsız bir tesadüf oldu.. 🙁

545211_395569580536842_1043840784_n

Who’s Next fuarında standı olan 15 genç tasarımcının koleksiyonlarından seçilmiş parçalardan oluşturulan Cat Walk’ta, seçilen parçalar 12 perdede tiyatral bir havada sahnelendi. Defilede yukarıda gördüğünüz fotoğraftaki elektrikli lambalardan oluşan görsel bir şov sunuldu. Podyuma çıkan mankenlerin her birinin ellinde bu lambalardan vardı. Who’s Next Sonbahar-Kış 2013/14  defilesi trendleri gösteren karma bir defile oldu. Şovun ana teması sanayi devrimini baz alarak oluşturulmuştu. L’Appart tarafından gerçekleştirilen bu defilede kullanılan soft, neon, sert, ham ve yumuşak aydınlatmalar ön plandaydı. Ve bize gelecek sezonun  trendlerinin, minimalist ve ölçülü kıyafetlerden oluşacağına dair ipuçları veriyordu.

fotojğraf

Fuarda standı olan Niyazi Erdoğan, Tuvanam, Mehtap Elaidi gibi Türk tasarımcılar da vardı.

IMG_4624

Fuardan sonra Duygu’yla beraber Café de la Paix ‘e milföy yemeğe gittik. Milföy o kadar lezzetliydi ki, masadaki herkes ikişer tane yedi. 🙂

5

Ve son günümüz.. Döneceğimiz gün öğlene kadar vaktimiz vardı ve değerlendirmek istedik. Bu karlı havada güzel karaler yakalayacağımızı düşünerek Eiffel‘e gittik. Bütün fotoğrafları, aynı zamanda bizim koleksiyon çekimlerimizi ve kurumsal kimlik çalışmamızı yapan Levent Özdemir çekti. İyi bir kare yakalayacağımızı anladığımız zaman Levent ile gözgöze gelmemiz yeterli oluyordu 🙂 Benim poz vermem ve onun fotoğrafı çekmesi bir şey söylememize gerek kalmadan gerçekleşiyordu:)

IMG_4704

Eiffel’in karşısında sıcak çikolatalarımızı içtikten sonra yemek için Paris’in en iyi otellerinden biri olan Hotel Costes‘e gittik. İçeri girdiğiniz anda Paris’te olduğunuzu hissediyorsunuz. Klasikleşmiş şarkıları ve hoş bir kokusuyla size eski Paris’i hissettirerek nostalji yaşatıyor.